Suzuki Vitara

Bezpečnosť

Aktívna bezpečnosť

Bezpečnostná výbava novej Vitary zahŕňa Radar Brake Support (RBS) systém umiestnený v prednej maske automobilu. Pri jazde v nízkych otáčkach počas hustej premávky tento systém zaznamená vozidlo pred vami, a ak zistí možnosť kolízie, upozorní vodiča zvukovým signálom a oznámením na multi-informačnom displeji.

V prípade, že sa pravdepodobnosť zrážky zvýšila, systém aktivuje asistenciu brzdenia, ktorá zvyšuje brzdnú silu počas panického brzdenia. Ak systém zistí, že kolízia je nevyhnutná, brzdí automaticky. Systém tak pomáha zabrániť zrážkam, keď vozidlo jazdí pri nízkych rýchlostiach a pomáha znižovať škody v prípade nehody. Radarová technológia umožňuje, aby to fungovalo aj pri vysokých rýchlostiach, v tme, v daždi a počas zhoršených poveternostných podmienok.


RBS systém zabraňuje alebo znižuje riziko kolízie pomocou nasledovných funkcií:

(1) Varovanie

Pri jazde nad 5 km/h, systém zaznamená vozidlo vpredu a ak hrozí nebezpečenstvo zrážky, upozorní vodiča, aby použil brzdu.

(2) Brzdový asistent

Systém zvyšuje brzdnú silu pri panickom brzdení, čím pomáha zabrániť zrážke alebo znížiť škody.

(3) Automatické brzdenie

Ak systém zaznamená vpredu vozidlo a zistí, že zrážka je nevyhnutná, začne brzdiť automaticky, aby sa zabránilo kolízii alebo aspoň obmedzili škody.

(4) Adaptívny tempomat (ACC)

ACC systém novej Vitary kombinuje ovládanie tempomatu s mikroradarom systému RBS, aby bolo šoférovanie jednoduchšie a pohodlnejšie. Systém využíva radar na meranie vzdialenosti k ďalším vozidlám a automaticky nastavuje rýchlosť novej Vitary tak, aby udržala jednu z troch vodičom vybraných vodiacich vzdialeností.

 

Pasívna bezpečnosť

Bezpečnostná výbava zahŕňa sedem airbagov, ktoré chránia cestujúcich v prípade čelného alebo bočného nárazu; predpínače bezpečnostných pásov, obmedzovače sily a mechanizmus, ktorý obmedzuje pohyb brzdového pedálu vzad. Navyše tvar kapoty a nová štruktúra krytu motora, stierače a nárazníky dokážu absorbovať náraz a zmierniť rozsah poškodenia v prípade, že sa auto dostane do kontaktu s chodcom.