Suzuki Vitara

ALLGRIP systém so štyrmi režimami

Suzuki prišlo s novou generáciou svojej preslávenej 4WD technológie. Tá prináša potešenie z jazdy a pokoj mysle v najrôznejších podmienkach, zároveň podporuje úspory a obmedzenia záťaže vozidiel s pohonom všetkých štyroch kolies na životné prostredie. Suzuki nazýva túto novú generáciu ALLGRIP.

Systém ALLGRIP so štyrmi vodičom nastaviteľnými režimami, ktoré umožňujú bezpečnú a príjemnú jazdu na rôznych povrchoch, debutoval v Suzuki SX4 S-CROSS a odvtedy si získal obrovské renomé. Tento systém – obohatený pridaním feedforward funkcie – je k dispozícii aj v novej Vitare.

ALLGRIP systém novej Vitary používa funkciu spätnej väzby, aby mohol v prípade preklzávania na prednej náprave presunúť viac krútiaceho momentu na zadné kolesá. Nová feedforward funkcia dáva systému schopnosť predvídať riziká preklzávania predných kolies podľa stavu povrchu vozovky, polohy plynového pedálu aj uhla natočenia volantu a posiela viac krútiaceho momentu na zadné kolesá, aby nedošlo k pretáčaniu. Štyri vodičom nastaviteľné režimy v systéme sú nasledovné:

Auto

Automatický režim uprednostňuje nízku spotrebu paliva v typických jazdných podmienkach. Systém využíva pohon dvoch kolies v predvolenom nastavení. Prepne sa na pohon všetkých štyroch kolies, ak zistí prešmykovanie.

Sport

Režim SPORT je optimálny na kľukatých cestách. Tento systém umožňuje maximálne využitie pohonu všetkých štyroch kolies v súlade s prácou s plynovým pedálom. Pri nízkych a stredných otáčkach motora, systém zmení charakteristiku zrýchlenie/krútiaci moment pre optimalizáciu reakcie motora a výkonu v zákrutách.

Snow

Tento režim je optimálny pre zasnežené, nespevnené a inak klzké povrchy. Systém využíva pohon všetkých štyroch kolies v predvolenom nastavení. To optimalizuje kontrolu 4WD v súlade s riadením a pridávaním plynu na podporu trakcie a stability pri klzkých povrchoch.

Lock

Režim Lock je určený na vyprostenie vozidla zo snehu, blata alebo piesku. Samosvorný diferenciál brzdí každé prešmykujúce koleso a krútiaci moment prenáša na ostatné kolesa.