Suzuki scross

S-Cross predstavený podrobne

Suzuki S-Cross – štúdia nového crossovera C-segmentu


Vrcholom parížskeho autosalónu 2012 bolo odhalenie konceptu Suzuki S-Cross. Automobilka ním prezentuje vznik nového modelového radu crossovera C-segmentu. Jeho uvedenie na európske trhy je naplánované na rok 2013.


Stratégia a budúcnosť 


Suzuki si získala medzi ľuďmi reputáciu výrobcu automobilov, ktoré robia každodenný život vzrušujúcim. Stratégiu vývoja automobilov, ale aj ich charakter automobilka vyjadrila sloganom „Way of life!“, čiže „Spôsob života!“ Suzuki sa totiž zameriava na tvorbu modelov, ktoré sa sú ohľaduplné nielen k životnému prostrediu, ale majú aj nízke prevádzkové náklady. 


Priekopník medzi crossovermi


Od spustenia výroby legendárneho modelu LJ v roku 1970, rozšírilo Suzuki svoje modelové portfólio o off-roadové modely Grand Vitara. Za ten čas si získala nielen srdcia fanúšikov a spokojných majiteľov, ale aj povesť novátora v triede kompaktných športovo-úžitkových vozidiel (SUV). Zdokonaľovala sa aj vo vývoji kompaktných osobných automobilov. Od polovice roku 1980 spoločnosť výrazne napredovala v sfére motošportu. V roku 1996 prišiel na trh model SX4, ktorý ponúkol komfort nielen v meste, ale aj istotu pri jazde na nerovných cestách a snehu. Práve týmto modelom sa Suzuki stalo európskym priekopníkom v kategórii crossoverov.


Inteligentný pre viac slobody v každodennom živote


Novým modelom S-Cross nastupuje Suzuki na dráhu producenta crossoverov aj v C-segmente. Jasne definované exteriérové dizajnové rysy spolu s praktickým interiérom sú navrhnuté pre jediný cieľ – komfort cestovania. Ponúka taktiež jeden z najväčších batožinových priestorov v segmente, čím sa ešte zvýrazňuje jeho rodinné zameranie.


Vďaka úsporným, no výkonným motorom a sofistikovanému pohonu všetkých kolies si majiteľ môže užiť nielen ekonomicky šetrnú, ale aj športovejšiu jazdu s výrazným puncom bezpečnosti pri jazde na snehu. Tým všetkým sa maximalizuje každodenná využiteľnosť na rôznych cestných povrchoch, ale aj radosť z dlhších ciest cez víkendy. Nový crossover sa tak pripojí k modelom Alto, Splash, Swift, SX4, Kizashi, Jimny a Grand Vitara a rozšíri Suzuki v A-, B- a C-segmente osobných automobilov a SUV.


Dizajn S-Cross „Emócia x Kvalita x Aerodynamika“


Emócie zvýrazňujú dynamické línie pozdĺž predného nárazníka až k zadnej časti karosérie, chrómové prvky a do predného nárazníka hlboko zasadené LED hmlovky. Kvalitu zase vyjadruje predná mriežka z tmavého hladkého chrómu a inovatívne navrhnuté strešné líšty – sú v jednej rovine s líniou strechy. Aerodynamicky čistý tvar predného nárazníka s výraznými prelismi korešponduje s líniami celej karosérie. Tým sa dosiahol nízky odpor vzduchu, čo má zase vplyv na nízku hodnotu priemernej spotreby paliva. 


Farba karosérie


Štúdiu S-Cross zdobí špeciálne navrhnutá zelená metalíza „Crystal Green Metallic“ s vysokou  intenzitou a žiarivosťou vytvárajúcou dynamický a elegantný dojem. Charakter vozidla  vozidla tak  evokuje súhru mesta a prírody.