Suzuki scross

Nová ALLGRIP 4WD technológia

ALLGRIP je nová generácia systému 4WD od Suzuki. Bola vytvorená so zámerom poskytnúť vyšší pôžitok z jazdy a to i za rôznych podmienok, pri súčasnom znížení spotreby a zvýšení ohľaduplnosti voči životnému prostrediu.

Štvorpolohový systém 4WD
Systém 4WD má štyri voliteľné režimy nazvané: AUTO (auto), SPORT (šport), SNOW
(sneh) a LOCK (uzamknutý). Umožňujú optimálne radenie podľa druhu cesty a jazdných podmienok. Systém vyberie zvolený režim jednoduchými stlačením a otočením ovládača umiestneného v stredovej konzole.

• AUTO
Režim AUTO je zameraný na spotrebu paliva v bežných jazdných podmienkach. V predvolenom nastavení využíva pohon 2WD. Ak systém indikuje prešmykovanie kolies, prepne na 4WD.

• ŠPORT
Režim SPORT je optimálny pre kľukaté cesty. Systém umožňuje maximálne využitie 4WD v reakcii na plynový pedál. Pri nízkych a stredných otáčkach motora systém prerozdeľuje hnaciu silu, aby optimalizoval motor a výkon v zákrutách.  


• SNOW
SNOW režim je optimálny pre zasnežené, nespevnené a iné klzké povrchy. Systém používa stály pohon 4WD. To optimalizuje 4WD ovládanie v súlade s riadením a pridávaním plynu s cieľom zlepšiť trakciu a stabilitu.

• LOCK
LOCK režim je určený na vyslobodenie sa vozidla zo snehu, blata alebo piesku. Systém pri ňom priebežne prenáša vysoký krútiaci moment na zadné kolesá.