Suzuki scross

Nový crossover SX4 S-Cross s premiérou v Ženeve

Úplne nový model SX4 S-Cross predstavila Suzuki Motor Corporation v celosvetovej premiére dňa 5. marca 2013 na 83. medzinárodnom autosalóne v Ženeve. Dodávať sa začne do Európy, vrátane Slovenska, na jeseň 2013. Nové SX4 vychádza z konceptu vozidla S-Cross, ktorý bol vystavený v septembri 2012 na parížskom autosalóne. Najnovšie SX4 zdedilo po svojom predchodcovi meno. Je v ňom zašifrovaný nielen názov priekopníckej značky Suzuki, ale v danom prípade i typu vozidla ako crossoveru a to s pohonom všetkých štyroch kolies.

Dizajnéri a inžinieri Suzuki zohľadnili pri vývoji nového modelu SX4 očakávania zákazníkov kladené v Európe i vo svete na kompaktné a zároveň športovo-úžitkové vozidlo. Nový SX4 S-Cross nadobudol výrazný dizajn crossoveru a vytvára prvotriedny priestor pre cestujúcich i batožinu. Ponúka nielen novú generáciu pohonu 4×4 ale napríklad aj najnižšie emisie CO2 v segmente. Stelesňuje pozoruhodnú kombináciu štýlu, praktickosti, výkonu a pritom nízkej spotreby paliva. Poskytuje veľký pôžitok z jazdy, má všestranné rodinné využitie a vyhovuje rozmanitým záujmom, pričom je plne využiteľný v rôznych jazdných situáciách.

Nové SX4 S-Cross je produkt závodu Magyar Suzuki. Závod začne spustením jeho výroby expanzný program rozšírenia ​​vývozu do krajín mimo Európy a zvýšenia objemov výroby. Magyar Suzuki sa tým má výrazne etablovať v globálnej stratégii Suzuki ako jej európske výrobné centrum.